Fitness motivácia, ako nevzdať cvičenie fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness motivácia, ako nevzdať cvičenie

Asi každý, kto cvičí dlhšiu dobu už počul otázku : Ako si to urobil? Ja chcem schudnúť a nedarí sa, ja chcem pribrať a nemôžem atd.! Väčšina ľudí, keď už si nevie rady, nechá si zostaviť tréningový plán a jedálničok, ale zabúdajú na to najdôležitejšie a to je: MOTIVACIA A VÔĽA! Pokiaľ nezmeníte svoje myslenie a nebudete to chcieť dostatočné nedosiahnete cieľu!

Samozrejme nič nejde bez driny a pokiaľ ide o vaše telo platí to dvojnasobne. Musíte niečo obetovať, abyste mohli niečo získať. Ale môžem Vám zaručiť, keď sa do toho vrhnete naplno, poctivo budete dodržovať ako stravu, tak aj tréning, tak výsledky sa časom dostavia a budú stať zato. Je potreba akurát zotrvať a nevzdávať sa!

Nikdy nesmiete zabudnúť, prečo ste začali cvičiť. Pokiaľ prestanete, zahodíte už tu časť ktorú ste ušli. Musíte Chcieť byt lepší ako ostatný a veriť, že preto urobíte všetko. Musíte to chcieť tak moc ako vzduch, keď sa topíte vo vode a nemôžete sa nadýchnuť. Ako moc chcete dýchať?!

Fitness motivácia

Začať!

Sem patrí Arnoldovi 3 jednoduchá pravidla:

Fitness motivácia

Vytrvalosť

Keď sa pre niečo nadchneme sme ochotný v ten moment preto urobiť všetko, všetko obetovať a veríme, že to dokážeme. Keď je však ta cesta dlhšia počiatočná eufória vyprcháva a mi už nesme toľko presvedčený o našom úspechu, ako na začiatku cesty. Musíme nájsť novu motiváciu. Nesmieme zabúdať, že vďaka cvičení sa cítime spokojnejší!

Fitness motivácia

Nastavte si ciele!

Je potreba než začneme si nastaviť ciele. Jeden veľký (na dlhšie časové obdobie) a potom ty menšie na kratšiu dobu. Dlhodobý napríklad, že do roka schudnem 20kg krátkodobé napr. do mesiaca schudnem 4kg. Krátkodobé ciele Vás budú motivovať a zároveň Vás poženú k veľkým cieľom. Pokiaľ ciel nedokážete splniť vaša motivácia klesá, preto je potreba určovať reálne ciele, aby ste je boli schopný plniť!

Fitness motivácia

Systém odmien- nefunguje!

Musíte si uvedomiť že nefunguje systém- dám do tréningu úplné všetko a za odmenu si doprajem par pív, alebo tortu. Takáto drina nemá význam. Polozte si otázku k čomu bola ta tvrda drina?

Nikdy sa nevyhovárajte!

Fitness motivácia

Nikdy sa nevzdávajte!

Nezastaví ma únava pri tréningu, ale až koniec! „Neustupovať a nevzdávať sa, to je ZÁKON SPARTY“ presne toto pravidlo by malo platiť v posilňovni pokiaľ chcete dosiahnuť výsledky.
Pokiaľ trénujete s kamarátom, alebo kamarátkou ktorí to chcú vzdať. Uvedomte si, že mate vlastný mozog, a že to vzdávajú oni ale nie Vy.

Fitness motivácia

Pokiaľ Vám budú hovoriť, že nato nemáte a neiste dostatočné disciplinovaný, silný atd. Nepočúvajte! Dokazte im opak. Oni sa na konci budú pýtať, ako ste to dokázali.
V neposlednej rade musíte zmeniť myslenie. Už nebude som unavený z prace, mam toho veľa dneska dám pauzu. Idem cvičiť abysom prekonal sám seba a všetkým čo pochybujú. Pokiaľ to neurobiť necháte sa stiahnuť k praktikám 90% ľudí.

Moje obľúbené motivačné video – NIKDY SA NEVZDAVAJ!

Publikované: 2015-07-30

Diskusia


Crossfit tréning, cvičenia, posilňovanie, WOD

Crossfit tréning - WOD

Crossfit tréning - cvičenia, posilňovanie a WOD. Zvládnete tréningy od dievčat z CrossFitu?

Silovo objemový tréning, objemovy trening, full body trening

Silovo objemový tréning

Dobre napísaný tréning je základ, pozrite sa na základné silové objemový tréning a hurá do toho!

Fitness recepty, proteínové palacinky

Fitness recepty - Proteínové palacinky

Maškrťte zdravo a chutne. Pozrite sa na výborný fitness recept a urobte si doma proteínové palacinky