Ako si vybaviť domácu posilňovňu? fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness, cvičenie a posilňovne

Ako si vybaviť domácu posilňovňu?

Chcete cvičiť, ale verejné posilňovne nie sú nič pre vás? Zariaďte si posilňovňu doma. Poradíme vám, čo v nej nesmie chýbať, aby ste aj v pohodlí domova dosiahli profesionálne výsledky. Doma môžete cvičiť kedykoľvek, bez stresu a v úplnej pohode. Hlavné je začať!

Šport a fitness nezlepšia len vzhľad vášho tela. Prispejú aj k psychickej pohode. Pri pravidelnom cvičení si hormón šťastia udrží stálu hladinu a každý deň budete šťastnejší. Domáca posilňovňa vám prostriedky, ktoré ste do nej investovalo rýchlo vráti. Nepotrebujete permanentku a ušetríte aj na doprave. Najlepšie na tom je, že cvičíte vtedy, keď vám to vyhovuje.

Domácí posilňovňa

Kde posilňovňu umiestniť?

Posilňovňa by mala byť oddelená od zvyšku obytnej časti. Vyberte pre ňu miesto, v ktorom sa zdržiavate čo najmenej, aby vás pri cvičení nikto nerušil a aby sa miestnosť dala dobre vetrať.

3 tipy na domácu posilňovňu podľa účelu

Pred investíciou do domácej posilňovne si ujasnite, na čo sa chcete pri cvičení zamerať. Iný stroj je vhodný na spaľovanie kalórií a zlepšenie kondície, iný, keď chcete nabrať svalovú hmotu a vyformovať svoje telo.

1. Chcem spáliť kalórie a zlepšiť kondičku

Vašim hlavným cieľom je schudnúť a nadobudnúť kondíciu. Zamerajte sa na cvičenie, pri ktorom spálite nadbytočný tuk a získate kondíciu. Stavte na rotoped a výsledky sa dostavia. Pravidelným cvičením zlepšíte aj krvný obeh, posilníte a vyformujete sedacie svaly a svaly nôh a zabránite ochoreniam kĺbov.

RotopedVyberte si dobrý rotoped

Cena rotopedov je rôzna. Dôležité sú technické parametre, ktoré by mal spĺňať. Na odpore tu záleží. Pri kúpe naň orientujte najviac otázok. Jeho postupným zvyšovaním doprajete svojmu telu väčšiu záťaž a lepšie výsledky. Nezabudnite skontrolovať nosnosť. Rotoped vás musí uniesť. Frekvencia pulzu vám pomôže nastaviť intenzitu cvičenia. Opýtajte sa, či ho má zabudovaný aj rotoped, ktorý ste si vybrali. Ak nie, pátrajte ďalej.

2. Svalová hmota je to, na čom záleží

Plánujete nabrať svalovú hmotu? Zamerajte sa na silové cvičenia. Vyberte si nakladacie činky a dobrú posilňovaciu lavicu. Začínate. S váhou to nepreháňajte. Začnite s nižším závažím a postupne ho zvyšujte. Prinesie to väčšie výsledky a dlhodobejší efekt. Činková sada je na cvičenie na doma ako stvorená. Vyskladáte si takú váhu, akú potrebujete a precvičíte s ňou rôzne cviky.

3. Chudnutie, svaly a kondička v jednom

Potrebujete schudnúť, získať svalový objem a zlepšiť kondičku? S kettlebellom dosiahnete naozaj viditeľné výsledky. Dôvodom vysokého účinku tohto nástroja je presunuté ťažisko od miesta úchopu. Kattlebell pôsobí svojou váhou proti sile vašej ruky, nepôsobí rovnomerne a vaše telo musí vydať množstvo energie na to, aby udržalo balans. Tak zapojíte do cvičenia aj tie svaly, o ktorých ste doteraz možno nevedeli.

Kettlebell

Kettlebell swing namiesto namáhavých brušákov

Správne a pravidelné cvičenie jednoručného a dvojručného kettlebell swingu spáli veľa tuku, nahradí sklápačky a brušáky a dopracujete sa k takému vypracovanému bruchu, po akom už dlho túžite. Posilnite svaly hlbokého stabilizačného systému (chrbát, brucho, panva) a dáte zabrať aj svojmu zadku a stehnám.

S akým kettlebellom začať

Na začiatok to s váhou kettlebellu netreba preháňať. Ženám sa odporúča začať na 4 – 6 kilogramoch, mužom na 14 - 16. Každý cvik má svoju techniku a aj kattlebell je špecifický nástroj na cvičenie, treba si naň zvyknúť.

Vaše telo potrebuje proteíny

Ak ste šport zaradili medzi pravidelné aktivity, vaše telo potrebuje aj vyššiu dávku bielkovín. Ak ju nie ste schopní prijať v bežnej strave, doplňte ich formou výživových doplnkov. Príjem proteínov sám o sebe žiadne zázraky neurobí. Cvičte, aby ich telo malo kde zužitkovať.

Aké proteíny si vybrať?

Siahnite po proteínoch s obsahom vyšším ako 90 %. Patria na trhu medzi tie najkvalitnejšie, majú najmenej sacharidov a tukov, ale aj za ne najviac zaplatíte. Najobľúbenejším sú srvátkové proteíny, ale vám môže viac vyhovovať vaječný, sójový, hovädzí, ryžový či konopný.

Tipy proteínov a ich užívanie

Podľa rýchlosti vstrebávania proteíny rozdeľujeme na rýchle a užívajú po tréningu. Prinesie vám to viac svalov a lepšie výsledky. Ak nimi chcete nahradiť jedno z jedál, vyberte si viaczložkové proteíny. Pomalé proteíny sa odporúčajú najmä na noc.

Tipli

Tajomstvo, ako kúpiť rotoped lacnejšie

Širokú škálu strojov na cvičenie má v ponuke inSPORTline. Vstúpte do eshopu cez oranžové tlačítko na Tipli a zverte sa do rúk odborníkov. Využite cashback a získajte najlepšie odmeny, ku ktorým sa vďaka Tipli na Slovensku dostanete. Presvečte sa, že cashback na váš účet naozaj prišiel a nakupovanie cez Tipli sa skutočne oplatí.

Výhody nakupovania cez Tipli

Rýchla registrácia na Tipli vám otvorí účet a naň sa vám pripíšu vrátené peniaze z každého nákupu. Odtiaľ si ich presuniete na ten svoj, bankový. Vyberte si z viac ako 220 obchodov, nakúpte a cashback je váš. Cashback nie je jediný spôsob, ako s Tipli ušetriť. Všetky zľavové kupóny máte v Tipli na jednom mieste. A to nie je všetko! Tipli vyjednáva exkluzívne zľavy a kupóny, ktoré inde nedostanete. Áno, najväčší prehľad akcií, ktoré váš obľúbený obchod ponúka nájdete v letáku. Rozlúčte sa s preplnenou schránkou. Na Tipli sú všetky letáky, ktoré potrebujete online.

 

Publikované: 2018-04-11

Diskusia


Recept na bezsacharidovú fitness pizzu

Recept na bezsacharidovú fitness pizzu

Recept na rýchlu bez sacharidovú a bezlepkovú pizzu.

Recept na fitness zdravé cukrovie na Vianoce

Fitness zdravé cukrovie na Vianoce

Maškrťte zdravo o Vianociach - 3 top recepty na fitness cukrovinky.

Výživové doplnky pre športovcov

Výživové doplnky pre športovcov

Posilňujete? Potom by ste mali premýšľať o týchto základných doplnkoch.