Spaľovače tukov, Karnitin, Kofein, Synefrin fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness, cvičenie a posilňovne

Spaľovače tukov, Karnitin, Kofein, Synefrin

Spaľovače tukov slúžia, jak už z názvu vyplýva, k rýchlemu spaľovanie prebytočných tukov. V tomto článku nájdete základne latky, ktoré spaľovače obsahujú.

Karnitin

Kartnitin patrí medzi najčastejšie užívané látky v diéte. Je to zlúčenina aminokyselín, ktorá je schopná transportovať tuky cez bunečnú membránu a využiť hu, ako zdroj energie pre pracujúci svalové bunky. Karnitin sa užíva 30 minúť pred aeróbnym (zumba, spinning, behanie atd.) cvičením. Toto dodržujte, lebo pokiaľ si ho dáte v iný čas, keď cvičiť nepôjdete, ma to presne opačný účinok.

Kofeín

Na chudnutie pôsobí aj asi všetkým známy kofeín. Kofeín podporuje premenu tukov na energiu, zlepšuje výkon, zvyšuje tep a podporuje srdečná činnosť.

Synefrin

Jeho základom je, že zvyšuje telesnú teplotu a tým metabolizmus. Ďalej potlačuje chuť k jedlu. Núti tukové bunky sa zbavovať svojho obsahu, ktorý je potom využitý pre pracujúce svaly.

Spaľovače tuku – prípravky

Sú to spaľovače, ktoré obsahujú mixy rôznych látok na podporu zbavenie sa prebytočných tukov. Medzi najlepšie spaľovače patrí napríklad Grenade a Lipo-6.

Najlepsi spalovac tukov

"Osobne si myslím, že schudnúť sa dá aj bez spaľovačou, stačí pokiaľ upravíte stravu, pridáte kardio a hodiny tréningu. Preto som žiadne spaľovače nikdy nevyskúšal a ani je neodporúčam, ako hlavnú prísadu tréningu. Za ušetrené peniaze radšej kúpte kvalitný proteín a k tomu BCAA. Pokiaľ mate niekto skúsenosti zo spaľovačmi, rád si vypočujem a možno zmením názor. :)"

Publikované: 2015-02-06

Diskusia


Core training, posilňovanie stredu tela

Core training, posilňovanie stredu tela

Posilnenie stredu tela ako pomoc proti bolestiam chrbta, športovým úrazom a zlepšenie držania tela

Športová výživa, fitness výživa a strava, kulturistika strava

Fitness strava športovcov - úvod

Úvod do športovej fitness výživy. Už žiadna cesta v pokus - omyl

Cviky na zadok, cvičenie zadočku, ako spevniť zadok

5 najlepších cvikov na zadok + VIDEÁ

5 najlepších cvikov na zadok, vďaka ktorým budete mať neodolateľný zadoček