Viete ako pôsobí alkohol na svaly? fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness, cvičenie a posilňovne

Viete ako pôsobí alkohol na svaly?

Alkohol patrí medzi dostupnú a najviac rozšírenú drogu, ktorá vo fitness svete vo väčším množstve nemá čo robiť. Ničí tvrdo vydrenú svalovú hmotu a posúva Vás o krok späť.

Je samozrejme rozdiel vypiť fľašku tvrdého alkoholu, alebo dať si dve poháre vína, alebo piva týždne. Toto množstvo nemá skoro žiadne následky na organizmus. Pozor nikdy nekonzumovať alkohol v tréningový deň. Takto prijatý alkohol snaží rozvoj svalov a ich regeneráciu. V neposlednej rade sú v alkoholu cukry, ktoré sa Vám ukladajú do tukových zásob.

Alkohol vo fitness

Tým horším prípadom sú návštevy klubov alebo kŕčmi, kde sa väčšinou nekontrolujete a vypijete veľké množstvo alkoholu. Po požití alkoholu dochádza najprv ku zhoršenému metabolizmu tuku, cukru a bielkovín, pretože sa telo sústredí na odbúravaní alkoholu a tím sa takisto znemožní vstrebávaní bielkovín, ktoré sú nutné pre regeneráciu a stavbu svalu. Požitie alkoholu v deň tréningu zabraňuje akémukoľvek budovanie svalov. Nadmerné dávky alkoholu spôsobujú onemocnení svalov a ich trasenie.

Pri dlhodobejšiemu prijímaní alkoholu sa znižuje mužský pohlavný hormón (anabolický hormón testosterón), ktorý je veľmi dôležitý pokiaľ chcete vybudovať svalnatú postavu. Navyše je treba si uvedomiť, že alkohol má veľa kalórii a cukru, ktorý spôsobuje nadmerné ukladanie tukov, v dôsledku, že telo neni schopné toľko kalórie spáliť. A v neposlednej rade alkohol spôsobuje celkovú slabosť, kvôli nedostatku príjmu kvalitných živín a dehydratáciu.

Publikované: 2015-02-22

Diskusia


Aminokyseliny, bcaa, aminokyseliny davkovanie

Aminokyseliny bcaa

Všetko o BCCA - účinné dávkovanie a množstvo. Pozrite sa na správne užívanie!

Fitness recepty, ovsené placky s proteínom, zdravé recepty na chudnutie
Spaľovače tukov, spaľovanie tukov, chudnutie ako, rýchle chudnutie

Spaľovače tukov, Karnitin, Kofein, Synefrin

Rýchle chudnutie? Vyskúšajte spaľovače tukov