Výživové doplnky pre športovcov fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness, cvičenie a posilňovne

Výživové doplnky pre športovcov

Ak ste začali pracovať na vylepšení svojej postavy, alebo už nejaký čas chodíte do posilňovne, zrejme uvažujete aj o doplnkoch výživy. Poradíme vám, ako dosiahnuť lepšie výsledky a aké výživové doplnky by vám nemali chýbať.

Ako veľmi sú doplnky dôležité?

Výživové doplnky pre športovcov sú dôležitou súčasťou nie len kulturistického tréningu. Každý, kto poctivo pracuje na svojich svaloch a kondícií vie, že samotný tréning nestačí. Rovnako dôležité ako tréning je aj vhodná strava a doplnky výživy. Práve doplnky výživy často rozhodnú o tom, či dosiahnutý výsledok bude dobrý alebo výborný.

Výživové doplnky ale nie sú lacná záležitosť a všetko sa vyskúšať nedá. Aké produkty sa oplatí kúpiť, aby sa dostavili žiadané výsledky?

Proteín a glutamín

Absolútnou nevyhnutnosťou a základom je srvátkový proteín, ktorý môžete užívať bez ohľadu na vaše tréningovú vyspelosť. Ak sa snažíte zvýšiť prírastok svalov alebo si udržovať objemy, srvátkový proteín sa vám určite vyplatí. Srvátkový proteín by mal byť samozrejmosťou pred aj po tréningu, pričom je vhodný aj ako súčasť, alebo náhrada jedla. Určite ale nemôžete žiť iba z proteínu.

Proteíny

Srvátkový proteín nájdete v produkte Proteín MHN Sport 100% Whey Pro. Ide o kvalitný srvátkový proteínový koncentrát s vysokou koncentráciou BCAA. S prísunom bielkovín vám pomôže aj Whey Gainer 35, ktorý obsahuje 35% bielkovín. Tento prípravok je základný gainerom pre profíkov aj úplných začiatočníkov.

Ďalší dôležitý suplement je glutamín, pretože je nutný pre rast svalov. Pri jeho nedostatku sa spaľujú svalové vlákna a z tela sa vyplavuje počas tréningu. V priebehu tréningu totiž rastie spotreba glutaminu až 5 - násobne a tak je potrebné ho dopĺňať. Pri výbere glutamínu je dôležitá jeho kvalita a čistota. Doplniť si túto dôležitú aminokyselinu môžete aj vďaka prípravku L-Glutamin.

Publikované: 2016-09-28

Diskusia


Cuketove placky- zdrave fitness recepty

Cuketove placky - zdrave recepty

Prinášame Vám recept na zdravé jedlo. Neváhajte a vyskúšajte!

Fitness recepty - ovsené knedle

Fitness recepty - ovsené knedle

Zdravý recept do diéty, alebo ako dezert pokiaľ mate chuť na sladké!

Keto diéta, Ketónová diéta, chudnutie

Pravá ketodieta

Pravá keto diéta nie je tá drahá a z prášku! Ak sa chcete dozvedieť viac o ketodietě, čítajte ďalej.