Pravá ketodieta fitness, cvičenie a posilňovne

Fitness, cvičenie a posilňovne

Pravá ketodieta

Na začiatku článku zdôrazním, že nejde o žiadnu reklamu ani popis dneska rozšírenej diéty, kde jedlo nahradzujete práškom. Takúto diétu ani dlhodobo nedoporučujem a verím, že sú lepšie spôsoby ako rýchlo schudnúť a vyformovať si postavu.

Ketonová dieta

Diéta kde znížime sacharidy na úplné minimum. Môžeme ju tiež nájsť pod názvom bezsacharidova diéta. V tejto diéte držíme každý deň sacharidy pod 50g. V takomto stave telo pre energiu nepoužíva sacharidy, ale spaľuje ketóny. Môžeme si vybrať z dvoch variant dávkovania sacharidov: 

  • Prvá - sacharidy pred a po tréningu (intenzívny tréning)

  • Druhá - dávkujeme minimum sacharidov - pod 50g, o víkendu zaradíme vyššie dávky (POZOR- vypustime všetok tuk!)

Dieta a chudnutie

Ketonová dieta jídelníček

Zo začiatku je dôležité si spočítať kalórie, sacharidy, tuky a bielkoviny. Bielkoviny sú v tejto diéte najdôležitejšie, lebo chránia vaše svaly preto držte okolo 2g na 1kg telesnej váhy. Výsledok vynásobíme 4 a získame počet kalórii. Zvyšok kalórií prijímame z tukov. Ako sacharidy nám slúži prevažné zelenina.

Pokiaľ si zvolíme variantu dva tak o víkendu mierne zvýšime sacharidy. Vyberáme kvalitne sacharidy ako ryžu, zemiaky, ovsené vločky atd. Tuky znížene na minimum, aby sacharidy neboli využívané k vytvorenie tukov.

Keto dieta


Bielkoviny volíme z kvalitného mäsa - kuracie prsia, kvalitné hovädzie mäso, morčacie, ryby atd. Pre doplnenie bielkovín môžeme využiť aj vysokopercentný proteín. Pozor – nikdy nenahradzujte normálnu stravu proteínom. Proteín slúži iba ako doplnok stravy.

Nejúčinnější dieta

Keto diéta patri medzi najúčinnejšie diéty. Nebude to ľahké, ale pekne telo stoji odriekanie a tvrdú drinu. Musíte počítať zo zníženou energiou. Váha by mala klesať okolo 1kg/tyzden. Pokiaľ pôjdete rýchlejšie spaľujete aj svaly a je potreba pridať na jedle. Pokiaľ pomalšie pridajte na kardie.

Záverom bysom ešte raz upozornil: nevyhadzujte peniaze za predražené prášky, nahražky stravy a podobne veci s ktorými môžete mat zdravotné problémy. Dobre si spočítajte jedálničok, pokiaľ sa bojíte straty svalov pridajte BCCA a verte že váha pôjde dole sama.

 

Keto diéta skúsenosti a diskusia

Publikované: 2015-09-22

Diskusia


Pitný režim pri fitness a športu

Ako správne dodržiavať pitný režim pri športu

Koľko vody musíte vypiť aby ste dosiahli najlepšieho vykonu?

Fitness motivácia, ako nevzdať cvičenie

Fitness motivácia, ako nevzdať cvičenie

Poradíme Vám, ako dosiahnuť cieľ

Crossfit tréning, cvičenia, posilňovanie, WOD

Crossfit tréning - WOD

Crossfit tréning - cvičenia, posilňovanie a WOD. Zvládnete tréningy od dievčat z CrossFitu?